ראשון בין ראשונים

וודא כי משרד עורכי הדין אליו פנית, אכן מתמחה בתחום הספציפי אליו אתה נזקק. ישנם הרבה משרדים אשר מתפרשים על פני שלל תחומים מה שלעתים מעיד על ידע כללי בנושא ולא פרטני – הישמר !

משרד גדול או משרד קטן

הכלל הינו פשוט ביותר, לא תמיד "גדול יותר" הוא גם "שווה יותר" – אומנם במשרד גדול לכאורה יש יתרונות רבים, מספר עורכי דין גדול וכיו"ב אך יש לזכור כי לא צמיד העורך דין שעומד מולך הוא זה שיטפל בתיק שלך. במשרד "בוטיק" היתרון הינו יחס אישי – אתה יודע מי עומד מולך ומי ילווה אותך עד לסוף ההליך.

שכר הטרחה

וודא כי הינך מבין את הכתוב בהסכם שכר הטרחה לעיתים טועים לחשוב כי שכר הטרחה כולל את הפעולות הנדרשות בתיק, אך מעיון נוסף מתגלה שבמחיר שנקבע לך אינך זכאי למלוא ההגנה, כמוכן התייעץ והשווה מחירים למול משרדים אחרים. טיפ נוסף, גם כאן לא תמיד היקר יותר שווה יותר בדוק מה מגיע לך בהסכם!

מהי אסטרטגית הפעולה

התייעץ עם עורך הדין, קח חלק פעיל בניהול התיק, הרי אלו החיים שלך בכף היד. שאל וברר האם עורך הדין הינו אחד אשר פניו להסדר, או לחילופין פניו למלחמה, אל תישאר עם הספק, שאל ודרוש תשובות תוך כדי עדכון יומיומי על מצב התיק.

זמינות

במשרדים כדולים העומס רב, הינך לקוח אחד כחלק ממאגר גדול של לקוחות, לחילופין במשרד בוטיק היחס הינו אישי אתה הלקוח במרכז העניינים, והזמינות הינה מצרך נדיר כאשר התיק מתקדם וישנם הליכים מרחקי לכת בתיק, אתה רוצה לקבל תשובה מבלי להמתין שעות ואף ימים, וודא מראש את זמינות עורך הדין, וודא כי עומס במשרד, אל תתבייש לשאול.

רצינות ואחריות

הימנע מעורך דין שמבטיח דברים בראשית ההליך, "יהיה בסדר", "ייגמר מהר" וכיו"ב. בכל הקשור בדיני משפחה יש נטייה להליכים ארוכים ומסובכים במיוחד כאשר מדברים על גירושין, מזונות והסדרי ראייה. לעיתים ישנם הליכי גישור ועוד כהנה וכהנה, שאל וברר מבעוד מועד על מורכבות ההליך בהקשר האישי שלך.

הפגישה הראשונה

מומלץ להגיע למשרד עורכי דין בליווי אדם קרוב, לעיתים אתה שקוע כולך בתוך המצב אליו נקלעת (לצורך העניין הליך גירושין) ולא תמיד הינך קשוב לאדם אשר למולך, על כן עדיף ורצוי להגיע עם אדם קרוב אליך שיוכל לשמש לך עוד זוג אוזניים.

דרך התנהלות

תבוא נקי, נקי מעצות של חברים למשל כל מיני "יועצים קרובים" וכיו"ב נכון אתה לא היחיד שמתגרש, רבים וטובים מצאו עצמם בהליך כזה או אחר, אך חשוב לזכור מדובר בך ובחיים שלך אף אחד אחר לא חווה אותם כמוך, על כן הישמע אך ורק לעצות עורך דינך, לא לחינם יש לו ניסיון עשיר, אחריות וכיו"ב.

יחס אישי

בדוק את העורך דין, כיצד מדבר איתך האם הוא פנוי בשבילך לא רק בצורה ישירה, אלא זמין לכל טרוניה בעיה וגם למילה טובה, בחר בחוכמה, שאל את כל השאלות בפגישת הייעוץ, בדוק האם אתה מתחבר אליו על כל המשתמע מכך.

אחרון חביב

בדוק האם יש בינך לבין עורך הדין תקשורת והבנה, שכן הוא יהא האדם אשר ילווה אותך בהליך אורך אליו נקלעת, מיותר לציין כי אם אין קשר טוב והבנה הדדית בינך לבין עורך הדין, כך יראה גם הטיפול בעניינך.

  • האמור נכתב בלשון זכר למען הנוחות בלבד ומכוון לשני המינים כאחד

ראה גם: עורך דין לענייני משפחה | תהליך הסכם ממון

מאמרים ומידע נוסף

קבלת מעמד לאחר שנדחה פעמים רבות

מדובר באדם אשר נמצא בארץ באופן בלתי חוקי (לסירוגין) מזה 20 שנה. הוא ניסה לקבל אשרה באמצעות אין ספור בקשות שנדחו פעם אחר פעם, בין היתר, בקשת פליטות, בקשה הומניטרית, ואף…

קבלת אזרחות ישראלית דרך נישואין

חישוב תשלום ימי חג

זכויות עובדת בהריון

בית דין רבני או בית המשפט לענייני משפחה - מה עדיף?

קבלת מעמד של הורה לחייל ישראלי, בקשה הומניטרית