במאמר זה נעסוק בהגדרת התפקיד והשירות ומתי עורך דין דיני ירושה יכול סייע יותר ומתי פחות

עורך דין ירושה

עורך דין לענייני ירושה עוזר בתהליכים קבלת צו ירושה, חלוקת העיזבון, יספק סיוע משפטי בעריכת צוואה וייצגו את האינטרסים של היורשים. חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין לענייני ירושה מכל מני סיבות:

  • עורך דין יכול לעזור בעריכת צוואה, להסביר חוקים וכל הפרטים קטנים שאינו משפטן לא מכיר.
  • עורך דין המתמחה בירושה בישראל ייצג לקוחות בבית המשפט בכל נושא שנוי במחלוקת הנוגע לרכוש או לכל עניין אחר.

באילו מקרים עורך דין לענייני ירושה יכול לעזור?

עריכת צוואה

יש חוק כללי בנושא ירושה, הקובע את נוהל חלוקת הירושה בין קרובי המשפחה של הנפטר. אבל אם בן אדם מעוניין לחלק את ירושתו באופן אחר, יש צורך במהלך החיים לערוך צוואה, שמאפשרת לשלוט בחלוקת הרכוש כרצונך ולסרב ממלחמות ירושה שיכולים להיות בין קרובי משפחה.

התנגדות לצוואה

אם קרוב משפחה חושב שהצוואה אינה תואמת את רצונו של הנפטר, ישנן דרכים להביא לביטול והפסילה של הצוואה, שעורך דין יכול לעזור.

הגנה על צוואה

אחרת, אם מישהו חושב שהירושה ניתנה לקרוב משפחה או לבן אדם אחר באופן לא הוגן, יש הזדמנות להגן על זכויותיך ולבצע את הצוואה. הגנת הצוואה כוללת את כל הפעולות הדרושות לאכיפת הרצון ובעיקר למניעת התנגדות אליו.

מתי זה תורם יותר ומתי פחות?

ידוע כי נושא הירושה יכול להוביל לסכסוכים בין בני משפחה וקרובי הנפטר, אם המנוח לא היה מסוגל לפתור נושא זה בצורה ברורה. למרבה הצער, זו למעשה בעיה אצל משפחות רבות עם סכסוכים ארוכי שנים וסכסוכים קשים. לפיכך, מומלץ להסדיר את נושא הירושה בזמן ובצורה ברורה בעזרת העורך דין ותנאי, לפני פטירת המוריש.

יש מקרים חשובים אשר תמיד דורשים צוואה חדשה:

  • לידת ילד
  • מוות של קרובי משפחה
  • נישואין וגירושין
  • שינוי במצב הבריאות של המוריש או היורשים
  • שינוי של הנכס שיורש.

הדרך המומלצת ביותר ליישב את שאלת הירושה היא צוואה מסודרת ישנם סוגים שונים של צוואות, ובעוד שתוכלו לכתוב צוואה ללא עורך דין, אנו ממליצים להשתמש בשירותיו המקצועיים של עורך דין לענייני ירושה בתהליך עריכת צוואה באופן רשמי על פי חוק. התייעצות עם עורך דין תסייע במניעת סכסוכים, מריבות והתדיינות בין היורשים. הדוגמה הבולטת ביותר היא נדל"ן, דירות או בתים שניתן להעביר לבני המשפחה לאחר מותו של המוריש. עם זאת, ירושה יכולה להיות גם מקרקעין וגם מיטלטלין, קניין רוחני ואחרים.

למי שאין צורך לערוך צוואה?

אין היגיון לערוך צוואה אם לבן אדם יש יורשה קטנה ויש לו רק קרוב משפחה אחד (למשל ילד אחד) והוא רוצה להשאיר לו את כל הירושה ולא מעוניין להשאיר ירושה לצד שלישי.

צוואה היא המסמך חשוב מאוד, כדאי לבדוק את הצוואה מעת לעת ולעדכן במידת הצורך.

אנו מוזמנים אתכם ליצור קשר עם משרדנו בכל נושא צוואה וירושה בישראל!

עורך דין דיני ירושה

מאמרים ומידע נוסף

קבלת מעמד לאחר שנדחה פעמים רבות

מדובר באדם אשר נמצא בארץ באופן בלתי חוקי (לסירוגין) מזה 20 שנה. הוא ניסה לקבל אשרה באמצעות אין ספור בקשות שנדחו פעם אחר פעם, בין היתר, בקשת פליטות, בקשה הומניטרית, ואף…

קבלת אזרחות ישראלית דרך נישואין

חישוב תשלום ימי חג

זכויות עובדת בהריון

בית דין רבני או בית המשפט לענייני משפחה - מה עדיף?

קבלת מעמד של הורה לחייל ישראלי, בקשה הומניטרית