מספר מקרי הגירושין בישראל רק הולך וגדל בכל שנה שחולפת. יש זוגות שחווים את משבר הגירושין באופן חיובי ומיטיב, אך אחרים והרוב המכריע, חווה את משבר הגירושין באופן שלילי. משפחות רבות שהכריעו כי גירושין היא הפניה הנכונה בצומת אליה נקלעו באמצע החיים, נכנסות  למסע המלווה במלחמות בלתי פוסקות, אשר גובות מבני הזוג והילדים תשלום כבד מאוד, הן ברמה הנפשית והן ברמה הפיננסית. כדי להימנע ממלחמות מיותרות וכדי לצאת "מורווחים" ככל האפשר מתהליך הגירושין (על אף הקושי), יש להגיע להסכם הדדי ומשם להמשיך את החיים עם חיוך על הפנים.

רבים שואלים עצמם מהו הסכם גירושין? ועל אף שהתשובה מורכבת, ניתן לסכמה בכמה מילים פשוטות  – אמצעי להסדרת סיום חיי הזוגיות. במעמד הגירושים, נתקלים בני הזוג באי הבנות רבות, אשר מבלבלות אותן ומצליחות להדיר שינה מעיניהם. כל עוד הגירושין מתנהלים בהסכמה ובהדדיות, הרי שאין צורך לקחת עורך דין לכל אחד מבני הזוג, אלא עו"ד משותף בהחלט יכול להספיק והוא זה שיבהיר לבני הזוג את כל הסוגיות שעומדות בספק ויערוך עבורם את הסכם הגירושין.

אם גם אתם שואלים עצמכם שאלות רבות ומגוונות ובין היתר: מהם הכללים של עריכת הסכמי גירושין, או האם אפשר לבצע הסכם גירושים ללא בית דין רבני וכיצד ניתן להכין הסכם גירושי ללא ילדים וללא דירה והאם בכלל יש צורך בהסכם שכזה במצב כזה? הרי שאתם זקוקים לסיוע של בעל מקצוע מהשורה הראשונה.

כך תצליחו להניע עצמכם לעבר עתיד ורוד יותר

לעתים ובעיקר כאשר המריבות לא פוסקות, נכון להחליט על הפרדת כוחות. הפרדת הכוחות לא בהכרח יובילו אתכם למלחמת חורמה, ודווקא כל עוד אתם עושים זאת בהסכמה מלאה, יכול תהליך הגירושים להיות כואב אך נינוח. עליכם כבני זוג ובעיקר אם מעורבים בתא המשפחתי ילדים (קטנים וגדולים אין זה משנה לצורך העניין), לעבור תהליך זה על הצד הטוב ביותר ובמינימום מלחמות שגובות מחיר יקר מכם ומילדיכם.

השלב הראשון בתהליך הגירושין, הוא לשכור את שרותיה של עורכת דין מובילה בתחומה, וזו שצברה במהלך השנים קילומטרז' בניסוח הסכמי גירושין. ככל שעורכת הדין, או עורך הדין שאת שרותיו תשכרו יהיה מקצועי יותר, כך תצליחו להשיג עבורכם את ההסכם הטוב ביותר. שימו לב כי על ההסכם להיות מתאים לשני הצדדים ולהכיל הן את דרישותיכם והן את דרישות בן/בת הזוג. תפקידו של עורך הדין, הוא לגשר בין רצונותיכם לרצונות בן/בת הזוג ועל כן נכון לשכור את שירותו של בעל מקצוע מיומן ומקצועי, כזה שיצליח לגשר בינכם, גם כאשר מתעוררות מחלוקות. כל עוד תסיימו את ההליך בהסכמות, הרי זה משובח, אחרת תאלצו להוציא סכומי כסף רבים עבור ייצוג של כל אחד מהצדדים, הן שלכם והן של בן/בת זוגתכם.

ראה גם: עורך דין לענייני משפחה | תביעת אבהות

הסכמי גירושין

מאמרים ומידע נוסף

קבלת מעמד לאחר שנדחה פעמים רבות

מדובר באדם אשר נמצא בארץ באופן בלתי חוקי (לסירוגין) מזה 20 שנה. הוא ניסה לקבל אשרה באמצעות אין ספור בקשות שנדחו פעם אחר פעם, בין היתר, בקשת פליטות, בקשה הומניטרית, ואף…

קבלת אזרחות ישראלית דרך נישואין

חישוב תשלום ימי חג

זכויות עובדת בהריון

בית דין רבני או בית המשפט לענייני משפחה - מה עדיף?

קבלת מעמד של הורה לחייל ישראלי, בקשה הומניטרית