כמעט בכל משפחה ישנו סיפור על מריבה או סכסוך משפחתי שנובעים מסיבות שונות. לעיתים מדובר על סכסוכי ירושה, במיוחד כאשר הנפטר לא משאיר צוואה מסודרת אחריו ולעיתים אלה סיבות אחרות. ישנם לא מעט מצבים בהם הרבים כלל אינם זוכרים על מה רבו ומדוע ישנו נתק ביניהם… גישור משפחתי בא לעזור לצדדים לחפש פתרון או פשרה ולמצוא את הדרך לחזור ולתקשר אחד עם השני. אמנם כשמדובר על יחסים משפחתיים לרגש ישנו מקום, אך מגשר משפחתי משמש כבורר ולעיתים גם שופט בין צדדים ולכן חשוב שיבוא מהמקום המשפטי, רצוי עורך דין לענייני משפחה.

סוגים שונים של גישור משפחתי

לצערנו, אנו שומעים על גישור משפחתי כאשר מדובר כבר על גישור משפחתי בגירושין. אין ספק שהגעה להסכם גירושין בגישור נעימה יותר מהגעה להסכם תוך מאבקים בבית המשפט, אך לגישור משפחתי תפקידים שונים ואם עושים את התהליך רגע אחד קודם, אפשר לעיתים גם למנוע גירושין:

פתרון קונפליקטים במשפחה:

בין אם מדובר על המשפחה המורחבת ובין אם על המשפחה הגרעינית, מגשר משפחתי יכול לסייע בפתרון קונפליקטים שיוצרים ריחוק וניכור בין בני משפחה עד כדי ניתוק מוחלט זה מזה. פעמים רבות הנושא הוא פיננסי אך עם התהליך ניתן לראות שיש כאן גם עניין של יחסים משפחתיים והרבה מאוד רגשות שצפים. מעבר לפתרון סכסוך, יש כאן גם חיזוק המשפחה.

גישור זוגי:

גישור זוגי אינו טיפול זוגי אך כמו בגישור משפחתי, גם כאן הקו העובר בין השניים יכול להיטשטש לעיתים. גם כאן העילה לתהליך היא משפטית- פיננסית אך בהחלט צצים נושאים רגשיים שגם להם ניתן מענה. כך יכול זוג לצאת לא רק עם פתרון הקונפליקט ביניהם לאחר משא ומתן המובל ומכוון על ידי בעל מקצוע- עורך דין לדיני משפחה, אלא גם לצאת מחוזקים רגשית.

גישור משפחתי בגירושין:

גירושין אינם קלים לאף אחד. גישור משפחתי בגירושין יקל מאוד על התהליך ויסייע להישאר בקשרים טובים: הילדים מול ההורים או הזוג המתגרש. הדבר חיוני מאוד להמשך.

הסכמי ממון:

הסכמי ממון נערכים פעמים רבות בין בני זוג לפני החתונה אך לא רק. מגשר משפחתי מנצח בין היתר על עריכת הסכם ממון בין בני זוג או בני משפחה, למשל כאשר ישנה חברה משפחתית או רכוש משפחתי משותף ומעוניינים לקבוע מראש מה יעלה בגורלו במגוון מצבים שעלולים להתרחש.

לגישור משפחתי יש לבחור עורך דין לענייני משפחה שמשלב בין מקצועיות לרגישות. אנו במשרד עו"ד CNK משלבים בין השניים.

גישור משפחתי עם עורך דין

מאמרים ומידע נוסף

קבלת מעמד לאחר שנדחה פעמים רבות

מדובר באדם אשר נמצא בארץ באופן בלתי חוקי (לסירוגין) מזה 20 שנה. הוא ניסה לקבל אשרה באמצעות אין ספור בקשות שנדחו פעם אחר פעם, בין היתר, בקשת פליטות, בקשה הומניטרית, ואף…

קבלת אזרחות ישראלית דרך נישואין

חישוב תשלום ימי חג

זכויות עובדת בהריון

בית דין רבני או בית המשפט לענייני משפחה - מה עדיף?

קבלת מעמד של הורה לחייל ישראלי, בקשה הומניטרית